رژیم گریپ فروت (رژیم هالیوود)

8 دی, 1402
3 دقیقه زمان مطالعه

رژیم گریپ ‌فروت، همچنین به نام “رژیم هالیوود” شناخته می‌شود و شامل مصرف گریپ‌فروت یا آب گریپ‌ فروت در هر وعده غذایی است، علاوه بر رژیم غذایی با پروتئین غنی. حامیان این رژیم ادعا می‌کنند که گریپ ‌فروت می‌تواند به سوزاندن چربی و منجر به کاهش وزن سریع شود. با این حال، تحقیقات محدودی در این زمینه و به خصوص در مورد وجود آنزیم‌های سوزاننده چربی در گریپ ‌فروت وجود دارد.

.این رژیم غذایی معمولاً 2 تا 3 هفته طول می‌کشد و کم‌کالری و کم‌کربوهیدرات است، در برخی از نسخه‌ها محدود کردن مصرف کالری روزانه به 800 کیلو کالری. اگرچه گریپ‌ فروت ها کم‌کالری و پر از مواد مغذی هستند، با این حال، هنوز هم شواهد محکم برای حمایت از نقش آن‌ها در کاهش وزن وجود دارد.

با اینکه وارد کردن گریپ ‌فروت به رژیم غذایی شما می‌تواند مزایای زیادی را داشته باشد مانند دارا بودن ویتامین C و فیبر مواد غذایی، اما رژیم گریپ ‌فروت معایبی نیز دارد. کاهش وزن سریع و موقت مرتبط با این رژیم ممکن است به طور اساسی ناشی از کم‌کالری بودن و مصرف کم‌کربوهیدرات باشد که می‌تواند تأثیرات منفی بر روی متابولیسم، سطوح انرژی و مصرف مواد مغذی داشته باشد.

علاوه بر این، مصرف گریپ ‌فروت ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد و باعث افزایش عوارض جانبی آنها یا کاهش کارایی آنها شود.

برای رعایت رژیم گریپ فروت می‌توانید به دستورالعمل‌های زیر عمل کنید:

این رژیم معمولاً به مدت ۲ تا ۳ هفته ادامه می‌یابد، میزان کربوهیدرات و کالری کم می شود و در عوض پروتئین را در بر می‌گیرد.

برخی نسخه‌های این رژیم محدودیت مصرف کالری روزانه را به حداکثر ۸۰۰ کالری تعیین کرده‌اند.

غذاها می‌توانند براساس سلیقه شخص آماده و تزئین شوند، از جمله استفاده از ادویه جات و…

نمونه وعده‌های غذایی

صبحانه

دو عدد تخم‌مرغ پخته، دو برش بیکن و نیمی از یک عدد گریپ فروت یا ۸ اونس آب گریپ فروت

ناهار

سالاد با سس، مقداری از هر نوع گوشت و نیمی از یک عدد گریپ فروت یا ۸ اونس آب گریپ فروت

شام

هر نوع گوشت به هر روش پخته شده، همراه با سالاد یا سبزیجات قرمز و سبز، همراه با قهوه یا چای و نیمی از یک عدد گریپ فروت یا ۸ اونس آب گریپ فروت

خوراک شب

۸ اونس شیر نیمه چرب

اضافه کردن مواد غذایی با کالری کم و مغذی مانند گریپ ‌فروت به رژیم غذایی یک انتخاب هوشمند و سالم است؛ نه تنها برای کاهش وزن، بلکه برای سلامت کلی بدن. هر گریپ‌فروت ترکیباتی دارد که بیش از ۶۰٪ از نیاز روزانه شما به ویتامین C را فراهم می‌کند. ویتامین C دارای ویژگی‌های آنتی اکسیدان است که برای حفظ و تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. مصرف میوه‌های دارای فیبر و خاصیت آنتی‌اکسیدانی مانند گریپ ‌فروت از بدن در مقابل بیماری‌های قلبی-عروقی و سکته مغزی محافظت می کند..

مهم است که توجه داشته باشید قبل از تغییرات قابل توجه در رژیم غذایی خود، به خصوص اگر شرایط خاصی دارید یا دارو مصرف می‌کنید، حتماً با پزشک تغذیه مشورت کنید.

منبع

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.