10 پیشنهاد برای داشتن سبک زندگی سالم

25 آذر, 1402
3 دقیقه زمان مطالعه
10 پیشنهاد برای داشتن سبک زندگی سالم

تقریبا همه ی ما یکبار برای رسیدن به تناسب اندام رژیم گرفته ایم. اگر شما هم اکنون در دوره کالری شماری هستید و یا رژیم غذایی برای کاهش وزن دارید با رعایت این موارد میتوانید سبک زندگی سالم تری را تجربه کنید.

 1- امروز یک میوه جدید را امتحان کنید. تازه، یا میوه ی خشک مهم نیست (ولی بدون شکر). خیلی از افراد با اضافه وزن تمایلی به خوردن میوه ندارند و یا اصلا در سبد غذایی روزمره شان میوه جایی ندارد.

10 پیشنهاد برای داشتن سبک زندگی سالم

2- روزانه حداقل 6 تا 8 لیوان آب خالص بنوشید. نوشیدن آب در رژیم غذایی از اشتهای کاذب جلوگیری می کند چرا که خیلی از اوقات شما بین گرسنگی و تشنگی دچار اشتباه می شوید واگر آب در دسترس شما باشد از خوردن غذای اضافی رها می شوید.

3- حداقل به میزان یک فنجان سبزیجات غیر نشاسته ای با برگ سبز تیره مصرف نمایید. (برای مثال بروکلی، اسفناج، کلم بروکسل، کاهو)

4- روزانه حداقل 2 میان وعده سالم شامل حداقل دو گروه غذایی داشته باشید. برای مثال یک سیب به همراه یک لیوان شیر کم چرب و یا نصف فنجان ماست کم چرب به همراه نصف فنجان تمشک. میان وعده های سالم در رژیم غذایی می تواند از افزایش وزن و افزایش میزان قند خون هم جلوگیری کند.

5- میان وعده ای را برای خود برنامه ریزی کنید که حداکثر تا 100 کیلو کالری داشته باشد.(2 عدد بیسکویت کوچک یا 4 تکه کوچک شکلات) در استفاده از این مواد غذایی زیاده روی نکنید حداکثر 2-3 بار در هفته.

10 پیشنهاد برای داشتن سبک زندگی سالم

6- در هر وعده چند قاشق از غذایتان را در بشقاب باقی بگذارید. یا قبل از شروع به غذا تعداد قاشق های مورد استفاده خود را بشماریدبا این کار کالری کمتری مصرف می کنید.

7- تمامی نوشیدنی های حاوی کالری را تنها در لیوان 240 میلی لیتری مصرف کنید آن هم حد اکثر یک بار درهفته.

8- اگر غذایی خوشمزه نیست یا ارزش کالری مصرف کردن ندارد، بدون دلیل آن را مزه مزه نکنید چرا که در هر صورت حاوی انرژی می باشد.

9- در مصرف گوشت بویژه گوشت قرمز زیاده روی نکنید. سایر غذاهای غنی از پروتئین مثل لوبیا یا غذاهای تهیه شده از سویا یا لبنیات کم چرب و غلات سبوس دار را در رژیم غذایی خو بگنجانید.

10 پیشنهاد برای داشتن سبک زندگی سالم

10- به جای ماست طعم دار از ماست ساده کم چرب یا بدون چربی همراه نصف فنجان توت فرنگی یا 2-1 قاشق غذاخوری از دانه ها یا برگه میوه یا نصف فنجان سس سیب بدون شکر استفاده نمایید..

منبع

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.